piątek, 12 sierpnia 2016

Chcę wszystkoJeśli jesteście typem odważnej i romantycznej kobiety, która nie boi się nowych wyzwań, podejmowania trudnych decyzji, która tak jak główna bohaterka dąży do własnej niezależności to ta książka jest zdecydowanie dla Was. Na pewno się w niej zakochacie!Tytuł: Chcę wszystko
AutorCharlotte Brontë, Dorota Cembrzyńska-Nogala
Wydawnictwo: MG
W 1840 roku Charlotte Brontë rozpoczęła pisanie wspaniałej powieści, którą… ukończyła po latach Dorota Cembrzyńska Nogala. Uważam, że polska autorka świetnie przedstawiła dalszą część Ashworth. Powieść zaczyna się oryginalnym tekstem, a następnie współczesna autorka wzorując się według angielskiego stylu tworzy własną wersję przeplatających się losów młodych kobiet. Spod pióra powstają zaskakujące zwroty akcji, tajemnicze intrygi, rodzinne sekrety oraz tragedie. Czarujący bohaterzy i ich losy sprawili, że trudno było się od niej oderwać nawet na moment. Niezwykła książka opowiadająca o miłości, przyjaźni, a także o zdradach i zawiści.

Uważam, że Dorota Cembrzyńska Nogala sprostała wyzwaniu i świetnie odnalazła się w stylu Charlotte Brontë, dodając od siebie szczyptę własnych emocji, myśli i koncepcji. Książka jest fascynująca, wiktoriański klimat podbił moje serce. Czytanie jej sprawiło mi wiele przyjemności i rozbudziło we mnie ciekawość literatury angielskiej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz