piątek, 12 sierpnia 2016

Po prostu działaj!„Sprawa jest prosta – albo jesteś osobą, którą da się powstrzymać, albo jesteś osobą, której nie da się powstrzymać. Twój wybór” T.Harv Eker.Tytuł: Bogaty albo biedny. Po prostu różni mentalnie
Autor: T.Harv Eker
Wydawnictwo: Studio Emka


Osobiście bardzo lubię książki psychologiczne, skupiające się na rozwoju osobistym i dążeniu do sukcesu. Gdybym miała napisać dlaczego zdecydowałam się na kupno tej książki i dlaczego chętnie do niej wracam musiałabym przytoczyć tutaj całą jej zawartość. Człowiek po przeczytaniu jej staje się silny, zdeterminowany i pełen energii do rozpoczęcia działania. Dodaje pewności i wiary w siebie, których w dzisiejszych czasach bardzo nam brakuje.

Już na początku czytamy: „Na ogół zarówno ludzie bogaci, jak i biedni myślą w określony, całkiem inny sposób, a ich różne sposoby myślenia decydują o ich działaniach, a zatem także o ich dokonaniach”, człowiek zaczyna zastanawiać się nad własnym życiem. Czy rzeczywiście podążanie tropem ludzi szczęśliwych, spełnionych zawodowo, usatysfakcjonowanych z życia sprawia, że i my sami dokonujemy wielkich czynów? Oczywiście są oni dla nas motywacją i autorytetem, jednak człowiek sam w sobie musi odnaleźć siłę, wytrwałość i determinację, która pozwoli mu osiągnąć sukces. Wymaga to wielu poświęceń i pełnego zaangażowania, a także umiejętności i odwagi w podejmowaniu trudnych decyzji.

Autor mówi o braniu odpowiedzialności za swoje życie. To człowiek decyduje o swoim sukcesie, to człowiek musi mieć świadomość, że trzyma rękę na pulsie, że to nikt inny tylko on kieruje własnym życiem. Gani obwinianie, usprawiedliwianie i narzekanie. Skłania do pozytywnego myślenia i pozbycia się negatywnych emocji.

W kolejnych rozdziałach czytamy: „Najważniejszym powodem, dla którego ludzie nie osiągają tego, co chcą, jest to, że sami nie wiedzą, czego chcą”. Ludzie bardzo często popełniają błąd, ponieważ wahają się, odczuwając lęk przed porażką, odkładają na później podjęcie trudnej decyzji lub z powodu koncentracji na ryzyku straty w ostatniej chwili wycofują się. Niepokój i zwątpienie są największymi przeszkodami w drodze do szczęścia. Ważnym elementem w dążeniu do sukcesu jest całkowite oddanie się sprawie, poświęcenie czasu i energii na stworzenie tego czego pragniemy, a także skierowanie swojego umysłu na to jakie nowe szanse i możliwości możemy zyskać.

Bardzo spodobał mi się rozdział, który mówi o otaczaniu się ludźmi pozytywnie nastawionymi, dla których nie ma rzeczy niemożliwych, którzy mają otwarty umysł na nowe wyzwania, zmiany i odnoszenie sukcesu. Nie powinniśmy kierować się w życiu krytyką, zawiścią ani zazdrością. To na czym się skupiamy decyduje o tym co zyskujemy. Ucz się, zdobywaj, poznawaj, rozwijaj się – to klucz do sukcesu!

Poruszająca i bardzo zachęcająca książka, która motywuje człowieka do działania. Gani bierność, pochwala dążenie do wiedzy i samokształcenia. Mówi o tym jak osiągnąć szczęście, niezależność finansową, "finansową wolność". Poprzez zawarcie w niej wielu cennych wskazówek i zasad eliminuje negatywne uczucia, emocje. Harv Eker w sposób niesamowity i porywający wpływa na sposób myślenia. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz